Instant család (2018) filmkritika

(Virág János) #1

Ezt a filmet csakis azért néztem meg, mert IMDB szerint 7.4-es alkotás, ami még a nagyobb filmcímek esetén is remeknek számít, hát még egy hollywood-i “vígjátéknak” szánt tucatfilmnek. Minden kételyem eloszlott miközben néztem és másodszori nézésre is teljesen megfogott a film. Mark Wahlberg egyre többször mutatkozik meg családi filmekben, és talán ezek az olyan filmek, amiket hajlandó is vagyok megnézni, mert vicces karaktere mellett szerintem rendkívül jól tudja hozni a laza apafigurát is.

A történet nem túl bonyolult, de annál nagyobb társadalmi szerepet vállal, méghozzá az örökbefogadás témájával. Három spanyol (?) gyereket fogad örökbe egy fehér pár, akik megküzdenek a saját családjaik megbélyegzéseivel és a magukba által gerjesztett hiedelemmel, hogy csak rendkívüli emberek képesek gyerekeket felnevelni. A film igaz történetet mutat be, egész pontosan a rendező (és forgatókönyvíró) életét. Szerintem rendkívül megindító történet, tele drámával és vicces jelenetekkel, amik helyzetükből adódóan azok, nem pedig szükségszerűen. Ajánlom megtekintésre mindazoknak, akik a közeljövőben családalapításban gondolkodnak, vagy akiknek még eszébe sem jutott az adoptálás intézménye…

Instant család előzetes

Neked hogy tetszett a film?

Mikor fogadnál örökbe gyereket?